Siekana napisał/a:
tepe chuje
timmy77 napisał/a:
@Tomaszu, albo raczej "Niewierny Tomaszu" i inni...
Tak to prawdziwe, na discovery kiedyś był o tym odcinek Jeśli umiecie angielski na średnim poziomie możecie odwiedzić stronki uniwersytetów chamerykańskich i francuskich pod hasłem "Superconducting".
Nadprzewodnictwo jak najbardziej realne, tak samo napęd magnetyczny, ale umieszczenie 2 pojazdów obok siebie na tym samym torze i umożliwienie im poruszania się raz niezależnie, a raz jeden koło drugiego jest tutaj problemem.
Kriski napisał/a:
A w jakim innym chciałbyś to trzymać ?
Ciekły azot bardzo silnie paruje w temperaturze pokojowej, przez co zamykanie go w kartridżu na CO2 grozi rozsadzeniem pojemnika i poparzeniem osób przeprowadzających eksperyment. Ciekły azot przechowywany jest z reguły w naczyniach zwanych dewarami bądź termosach, aby odizolować go w jak największym stopniu od temperatury otoczenia. Jeżeli widziałeś kiedyś jakieś doświadczenia z ciekłym azotem, zauważyłeś pewnie, że pojemnik zawsze jest otwarty, bądź zatkany lekko wciśniętym korkiem, który nie zapewnia wystarczającej szczelności, aby w pojemniku mogło znacznie zwiększyć się ciśnienie.
Ten filmik udowadnia, że to fake: