Tatara spożywa się na surowo więc na pewno go nie smażył
Do palenia głupa też miał prawo, ale jakoś wolał pokazać, kto tu rządzi. Politycy też pokazują, tylko ich produktów nikt nie musi kupować, ale wszyscy płacą.Tak jak wspomniałem, pozew to dla sokołowa strzał w stope, ale z perspektywy producenta, miał do tego prawo.
Do palenia głupa też miał prawo, ale jakoś wolał pokazać, kto tu rządzi. Politycy też pokazują, tylko ich produktów nikt nie musi kupować, ale wszyscy płacą.
Wystarczyłoby zrzucić winę na złą serię i powiedzieć, że się tym zajmą. Sprawa sama by przycichła. No, ale chyba ktoś stwierdził, że jak się usunie jeden filmik z neta, to przycichnie na amen, a tu chuj.
Żeby Cię czasem do sądu nie pozwali za ten wpis
Nietypowa barwa po usmażeniu wynika z dodatku do mięsa azotanów, które mają za zadanie zapewnić tzw. bezpieczeństwo botulinowe. Toksyna botulinowa czyli inaczej jad kiełbasiany, jest najostrzejszą toksyną pochodzenia spożywczego, wytwarzaną przez Clostridium botulinum. Zatrucie często prowadzi do śmierci. Ubocznym efektem dodania azotanów jest wpływanie na barwę. Poprzez szereg przemian, tlenek azotu łączy się z mioglobiną tworząc tzw. nitrozomioglobinę, która potocznie jest nazywana czerwienią peklowniczą. Powoduje to bardziej intensywną barwę mięsa surowego i zachowanie różowego odcieniu po obróbce termicznej. Dodatek azotanów nie jest niczym nowym, bo peklowanie to proces znany od wielu lat.
1. Tatar jest daniem. Jego pierwotna wersja faktycznie była samym mięsem wołowym, ale nie można postawić znaku równości między tatarem a mięsem wołowym. Tatar jako danie ma prawo zawierać dodatki.
3. Struktura mięsa po usmażeniu, określona przez tego kucharzynę jako mortadella, wynika z bardzo wysokiego stopnia rozdrobnienia mięsa w tatarze firmy Sokołów. Tego typu produkty są kutrowane, czyli bardzo drobno "rozcierane", aby zapewnić odpowiednią smarowność. Podczas procesu kutrowania (tworzenie homogenicznej masy) dochodzi do uszkodzenia struktur komórkowych i dokładnego rozprowadzenia białek tkanki łącznej w masie mięsnej. Powoduje to uzyskany efekt gumowatości, ponieważ rozpad białek kolagenowych następuje w środowisku wodnym podczas długiego obgotowywania i nie można pozbyć się takiej struktury przy krótkotrwałym smażeniu.